Lajmet e funditVendi

Hasani: AAK-ja ka nis që ta rikthejë Forumin e Gruas në komuna dhe qendra

Anëtari i AAK-së Bajram Hasani përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka shkruar se tashmë aktivistja e AAK-së Sevdije Syla është emëruar u.d kryetare e Forumit të Gruas në Gjilan.

Hasani ka shkruar se AAK-ja ka nisur që të rikthejë Forumin e Gruas në komuna e qendër.

Postimi i plotë:

Aktivistja e ditëve të para të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,
Sevdije Syla prej sot është emëruar u.d kryetare e Forumit të Gruas në Gjilan.

Për neve është nder që e kemi në mesin tonë një profesoreshë të nderuar,
aktiviste të devotshme e intelektuale si zonja Syla.

Ajo do të jetë në krye të këtij forumi deri në mbajtjen e zgjedhjeve të
rregullta.

AAK tashmë ka nisur që të rikthejnë Forumin e Gruas në komuna e qendër.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button