Lajmet e funditVendi

Gjendja e 54-vjeçarit që u plagos mbrëmë në Ulpianë

Të hënën pasdite është plagosur një 54-vjeçar me armë zjarri. Nga QKUK kanë treguar se gjendja e tij stabile.

Të hënën pasdite ishte e rrethuar dhe e mbushur me njësi policore.

Kjo sepse të hënën rreth ores 18:00 pati të shtëna me armë zjarri këtu në lagjen Ulpiana në kryeqytet.

Si pasojë mbeti i plagosur një 54-vjeçar, cili u dërgua për tretman mjekësor në QKUK.

Pas tretmaneve të para në Qendrën Emergjente tani viktima ështu duke u trajtuar në Klinikën e kirurgjisë Torakale.

Gjendja e pacientit është stabile dhe do të vazhdojë të marr tretman edhe në ditët në vazhdim.

Ndërsa i dyshuari sipas raportit te policisë është dërguar në mbajtje.

Ky nuk është rasti i vetëm ditëve të fundit në vendin tonë ku ka ndodhur gjuajtje me armë zjarri. Një e tillë ndodhi para disa ditës në rrugën B.

Ndërkohë, sipas të dhënave të Policisë së Kosovës, gjatë tre mujorit të parë të vitit 2021 janë konfiskuar 1,135 armë zjarri.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button