Lajmet e funditVendi

Fillon takimi Borrell-Kurti-Vuçiq

Ka nisur takimi trepalësh në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesve të Bashkimit Evropian, Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, dhe Përfaqësuesit i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button