Lajmet e funditVendi

Fazliu i reagon Sveçlës: S’jam rrugaç e legen si ti që me i sulmu policët

Faik Fazliu i ka reaguar ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçlës, i cili pak më parë i doli në mbrojtje policëve të cilët duke thënë se ka mbaruar koha kur ata sulmohen gjatë ushtrimit të detyrës nga të ashtuquajturit “të fortët”

Pas kësaj, Fazliu e quajti Sveçlën “rrugaç” e “legen”, duke shtuar se nuk është si ai që i gjuan e sulmon policët.

Postimi i plotë:

Xhelal rrugaçi une nuk jam legen si ti me i gjujte e sulmu policet dhe kurre ne jeten time nuk jam shite i forte ne raport me institucionet sepse une kam bere dicka për këtë vend!

Andaj ti rrugaç qe je veshur me petkun e ministrit ndali sojin tend dhe mos i mvesh me petkun e institucioneve dhe shtetit për ti fyer e sulmuar njerezit qe s’bejne asnje faj të vetem!!

Po pajtohem askush mbi ligjin,por edhe askush e as ti bandit e rrugaç mos u mundo me shfrytezu gjoja ligjin për te luajtur të “FORTIN” ti je vetem nje legen dhe rrugaç (i veshur me pushtet)asgje me shume!

P.S shife veten tende rrugaç ordiner ne foto je TI apo jo!

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button