Lajmet e funditVendi

Driton Selmanaj, i vetmi deputet që abstenoi për rezolutën kundër referendumit serb në Kosovë

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike, Driton Selmanaj,  është i vetmi që ka abstenuar në votimin për rezolutën që ndalon referendumin serb në territorin e Kosovës.

76 deputetët tjerë që morën pjesë në votim, ishin pro rezolutës, ndërsa asnjë nuk abstenoi, njofton Klankosova.tv.

Në votim për rezolutën nuk ishin të pranishëm deputetët e PDK-së dhe ata të Listës Serbe.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button