Lajmet e funditVendi

Daut Haradinaj: Mramori do të kthehet në zonë atraktive dhe të zhvilluar

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj në kuadër të aktiviteteve të tij në kryeqytet, ka vizituar fshatin Mramor.

Haradinaj përmes një videomesazhi në faqen e tij në facebook u shpreh se Mramori edhe pse gjindet pak kilometra larg qendrës së kryeqytetit, ende nuk ka ujësjellës e kanalizim.

Haradinaj premtoi se ky fshat, në qeverisjen e tij do të kthehet në zonë atraktive, e zhvilluar në turizëm e blegtori.

Kujtojmë se Haradinaj me fushatën e tij për kryeqytetit po vlerësohet nga opinionistët, duke e konsideruar si kandidat potencial për balotazh.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button