Lajmet e funditVendi

AAK cakton Rrustem Berishën kandidat për kryetar të Pejës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka zyrtarizuar tashmë edhe kandidaturën për komunën e Pejës.

Këshilli drejtues i AAK-së ka votuar për Rrustem Berishën, ish-ministrin e Mbrojtjes dhe ish-komandatin e Koshares.

Këtë e ka bëtë të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook, zyrtari i AAK-së, Arbër Tolaj.

“Sot, Këshilli Drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës-Dega në Pejë, me vota unanime zgjodhi kandidatin për Kryetar të Komunës së Pejës”.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button