Lajmet e funditVendi

Bislimi takohet me Lajçakun, bisedojnë për dialogun

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi, është takuar sot në Bruksel me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ku ndër tjera është biseduar për çështjen e dialogut.

“Diskutim i thellë, i gjerë, por mbi të gjitha i dobishëm me Besnik Bislimin, zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës, në lidhje me dialogun – historinë, gjendjen dhe rrugën përpara”, ka shkruar Mirosllav Lajçak në Twitter.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button