Lajmet e funditVendi

Albin Kurti rikthehet në Kosovë: Votimi është detyrë qytetare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se votimi është detyrë qytetare.

Kurti pasi u kthye në Kosovë nga votimi në Shqipëri, ka theksuar se demokracia është sistemi që shqiptarët gjithnjë kanë dashur.

“U ktheva në Kosovë, por paradite isha në Shqipëri për të votuar. Demokracia është sistemi që shqiptarët gjithnjë kanë dashur, dhe votimi është detyrë qytetare për ata që e duan demokracinë”, ka shkruar Kurti në ‘Facebook’.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button