Lajmet e funditVendi

Aksident trafiku në Llaushë të Skenderajt, lëndohen shtatë persona

Shtatë persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur në fshatin Llaushë të Skenderajt.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti konfirmoi se aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:00.

“Aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur rreth orës 16:00, në një rrugë lokale në fshatin Llaushë të Skenderajt. Në aksident ishin të përfshira dy vetura, si pasojë e aksidentit dhe lëndimeve të pësuara shtatë persona kanë kërkuar tretman mjekësor”, pohoi ai.

Ndryshe, në 24 orët e fundit kanë ndodhur 64 aksident trafiku, 33 me persona të lënduar kurse 31 tjerë vetëm me dëme materiale.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button