Lajmet e funditVendi

Abbott uron Kurtin: Pres të punoj me ju në prioritetet tona të përbashkëta

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott, e ka uruar kryeministrin e ri Albin Kurti, për marrjen e pozitës.

Ai ka thënë se pret të punojë me qeverinë e tij për shumë prioritete të përbashkëta.

“Urime Albin Kurti në zgjedhjen tënde si kryeministër. Unë pres të punoj me ju dhe qeverinë tuaj në prioritetet tona të përbashkëta”, ka thënë ai.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button