Lajmet e funditVendi

Abazi i del kundër Kurtit, kritikon bashkëpunimin e mundshëm me Blerim Shalën

Mbase mund të duket e çuditshme, por një gjë e tillë ka ndodhur.

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës dhe deputeti i Vetëvendosjes në legjislaturën aktuale, Haki Abazi ka kritikuar zërat për një angazhim të mundshëm të Blerim Shalës në dialog me Serbinë si pjesë e ekipit negociator, përcjell GazetaBlic.

Sot, në orët e mbrëmjes, siç ka mësuar Klan Kosova, Blerim Shala e Veton Surroi thuhet të jenë takuar me Kurtin, ku kanë folur rreth angazhimit të tyre si pjesë e ekipit në dialog me Serbinë.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button