Lajmet e funditVendi

170 raste aktive me Covid-19 në vend

170 raste janë aktive me Covid-19 në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të kaluara në vend u regjistrua një viktimë, gjashtë pacientë të shëruar dhe 11 raste të reja.

Kujtojmë se deri tani një dozë të vaksinës ndaj COVID-19 deri tani e kanë marrë 157 mijë e 338 qytetarë ndërsa janë vaksinuar plotësisht 29 mijë e 214 persona.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button