Lajmet e funditRajoni

ShBA rendit Shqipërinë mes vendeve me rrezik të ulët për Covid-19

Autoritetet amerikane të shëndetësisë kanë klasifikuar Shqipërinë në listën e vendeve ku të vaksinuarit mund të udhëtojnë lirisht për turizëm apo arsye biznesi.

Lajmin e bëri me dije Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, përmes një postimi në Twitter ku tha se Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) e kanë vendosur Shqipërinë në Nivelin 1, që do të thotë se qytetarët që janë plotësisht të vaksinuar mund të udhëtojnë në vend.

“Ky është një lajm i mirë për amerikanët që dëshirojnë të udhëtojnë në Shqipëri për qejf apo për biznes,” – shkroi ambasadorja Kim.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button