Lajmet e funditRajoni

Selakoviq takohet me ambasadorin amerikan, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Kryediplomati serb, Nikola Selakoviq u takua të hënën me ambasadorin amerikan në Beograd, Anthony Godfrey, me të cilin bisedoi për përmirësimin e marrëdhënieve dypalëshe, dialogun Kosovë-Serbi si dhe bashkëpunimin rajonal.

Selakoviq theksoi se përmirësimi i të gjitha fushave të bashkëpunimit me Shtetet e Bashkuara është një nga përparësitë e politikës së jashtme të Serbisë, si dhe se vendi i tij është i përkushtuar për bashkëpunim më kuptimplotë dhe më të gjerë, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë, raporton Tanjug.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button