Lajmet e funditRajoni

Rama në hapje të samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ai duke falënderuar pjesëmarrësit ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal për zbatimin e planit ekonomik të Bashkimit Evropian.

“Pjesëmarrja juaj në këtë samit të gjashtës së Ballkanit Perëndimor  është shenjë e qartë e vullnetit tonë për të marrë autorësi rajonale të zbatimit të planit ekonomik dhe investimeve të BE-së dhe tregut të përbashkët rajonal”, ka thënë Rama.

“Jam mirënjohës posaçërisht komisionerit të BE-së që nisi dhe promovoi këtë plan të madh si një instrument kyç që do na ndihmojë në rimëkëmbje ekonomike në një epokë post-pandemike”.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button