Lajmet e funditRajoni

Palmer takon ish-presidentin serb Tadiq, flasin për Kosovën

Zëvendësndihmës sekretari i shtetit, Mattheë Palmer ka takuar në Beograd ish-presidentin e Serbisë, Boris Tadiq raporton Gazeta Express.

Tadiq ka postuar një fotografi me diplomatin amerikan, me të cilin pos tjerash kanë diskutuar edhe për Kosovën.

“Një bisedë e shkëlqyeshme me Mattheë Palmer. Biseduam për demokracinë në Serbi, ekonominë, problemet ekonomike dhe demografike, Kosovën, problemin e lirisë së mediave dhe situatën politike në rajon”, ka shkruar Tadiq.

Palmer po qëndron në Beograd pas vizitës tre ditore që ka zhvilluar në Prishtinë sëbashku me Emisarin Special të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button