Lajmet e funditRajoni

Nurellari: Rezultatet e ngushta sipas exit polleve mund të nxisin tensione

Gazetari Adri Nurellari bazuar te rezultati i EXIT Poll nga Euronews Albania u shpreh se gara e afërt për mandate do sjellë tensione.

“Unë shoh telashe dhe do ketë motiv për të menduar se një votë e maipuluar do sjell kërkesa për rinumëri. Nëse dalin e certifikohen zgjedhjet shqetësimi i parë është se PS-ja është në avazntazh të zbehet dhe opozita mund të mendoj se blerja e votave ka ndikuar në rezultat.

Gazetari Nurellari u shpreh se pret që PS-ja të kërkojë nga partitë e vogla deputetë për të krijuar qeverinë.

“Prej prillit deri në shator PS-ja do ‘blerë’ deputet nga partitë e vogla. Në të dyja rastet do kemi një verdikt politik të paqartë, që do jetë në pikëpyetje në vazhdimësi dhe kjo do të thotë se do kemi probleme,’ u shpreh gazetari Adri Nurellari

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button