Lajmet e funditRajoni

Ngjarja e Velipojës, Basha-Ramës: Krimi i bërë njësh me pushtetin e korruptuar deri në palcë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur pak pas mesnatës së mbrëmshme në Velipojë.

Ai ka kritikuar mënyrën e menaxhimit të kësaj situate dhe fajtor bën kryeministrin Edi Rama.

“Kur policia reduktohet në vegël të regjimit për të mbrojtur pushtetin dhe lidhjet me krimin, kur përgjigja e vetme sa herë përgjaken qytetet tona është “hëngshin kokat e tyre”, jeta e qytetarëve, fëmijëve dhe familjeve shqiptare është në rrezik. Me postimin cinik si i sotmi pas masakrës së Velipojës, përgjegjësi për këtë situatë nuk e fsheh dot përgjegjësinë e tij, por vetëm rikonfirmon gjunjëzimin e shtetit para krimit të bërë njësh me pushtetin e tij të korruptuar deri ne palcë”, shkruan Basha.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button