Lajmet e funditRajoni

Maqedoni e Veriut: Asnjë i vdekur nga Covid-19, katër raste të reja

Në Maqedoninë e Veriut janë shënuar katër raste të reja me COVID-19 si dhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Brenda 24 orëve të fundit, të shëruar janë 11 persona duke e quar numrin total të të shëruarve në 149,961 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të prekurve nga koronavirusi deri tani atje ka arritur në 155,673, ndërsa të vdekur janë 5,484 njerëz si dhe janë 228 raste aktive.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button