Lajmet e funditRajoni

Lulzim Basha arrin në prokurori

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitet në Prokurorinë e Tiranës për të dëshmuar atë që ndodhi në protestën e 8 janarit, të thirrur nga ish-kryeministri, Sali Berisha, para selisë së Partisë Demokratike.

Pak më parë kësaj thirrje i është përgjigjur edhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi.

Ndryshe, protesta e së shtunës kishe për qëllim marrjen e kontrollit të selisë së PD-së nga ana e Sali Berishës dhe mbështetësve të tij.

Në këtë protest pati veprime të ndryshme dhune, ku ndërhyri edhe policia e Tiranës.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button