Lajmet e funditRajoni

Gjenden dy turistët e zhdukur në Valbonë

Dy turistët e humbur në Valbonë kanë arritur të lokalizohen ditën e sotme nga policia e Tropojës.

Sipas njoftimit zyrtar të policisë mësohet se kërkimet intesive që kanë filluar që prej mbrëmjes së djeshme, kanë bërë të mundur gjetjen e dy turistëve.

Dy turistët nga Suedia dhe Rusia u gjetën në vendin e quajtur Lugu i Valit, në gjendje të mirë shëndetësore.

Aktualisht ndodhen në shoqërimin e punonjësve të Policisë, të cilët po i shoqërojnë drejt automjetit të tyre.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button