Lajmet e funditRajoni

Berisha s’e përfillë Bashën: Nesër do të jem në Kuvend

Deputeti i PD Sali Berisha tha se nesër do të shkojë në kuvend edhe pse që nga ky moment nuk do të jetë më pjesë e grupit parlamentar të forcës që themeloi vetë.

“Padiskutim nesër do shkoj në Kuvend”, tha Berisha në Syri.tv.

Ai u shpreh se Basha e ka marr vendimin pa pyetur forumet e partisë. “Për të marrë në vendim të tillë Basha duhet të mblidhte kongresin e PD dhe të ndryshonte statutin ku te shtonte nenin që përjashtohen personat e shapllur non grata nga SHBA apo ndonjë vend tjetër. Ky është vendimi i Bashës dhe asnjë forumi tjetër të partisë”, tha Berisha

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button