Lajmet e funditRajoni

Basha: Demokratët janë gati të luftojnë për ndryshimin, për demokracinë dhe për Shqipërinë

Ushtruesi i detyrës së kryetari të Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, ka thënë se sot është testi i parë mas zgjedhjeve të përgjithshme për këtë subjekt, pasi është duke u mbajtur Kuvendi Zgjedhor për kryetarin e ri të partisë.

“Sot është testi i parë pas masakrës zgjedhore. Ne sot tregojmë vlerat, forcën dhe bashkimin tonë. Partia Demokratike është gati për të vazhduar betejën deri në rrëzimin e regjimit Rama-Doshi”.

“Demokratët janë gati të luftojnë për ndryshimin, për demokracinë, për Shqipërinë”, ka shkruar Basha në rrjetin social Facebook.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button