Lajmet e funditRajoni

Ambasadori amerikan në Beograd: Raportet e pazgjidhura me Prishtinën janë pengesa më e madhe

Statusi i pazgjidhur i marrëdhënieve me Prishtinën mbetet pengesa më e madhe për integrimin evropian të Serbisë.

Kështu tha sot ambasadori amerikan në Beograd Anthony Godfrey.

Ai tha se politika e SHBA që normalizimi i Serbisë dhe Kosovës duhet të bazohet në njohjen reciproke është konstante, pavarësisht nga ndryshimi i administratës, raporton Tanjug.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button