BotaLajmet e fundit

U vra në veturë gjersa po e çonte nëna në shkollë – arrestohen dy të dyshuar

Dy të arrestuar në Kaliforni, dyshohen për vrasjen e gjashtëvjeçarit

Dy persona janë arrestuar në Kaliforni pas të shtënave në drejtim të gjashtëvjeçarit i cili vdiq në incidentin që ndodhi  muajin e kaluar.

Aiden Leos u vra ndërsa nëna e tij po e çonte në shkollë dhe vdekja e tij shkaktoi zemërim të gjerë dhe hidhërim për të gjithë,

Të dielën, Marcus Anthony Eriz, 24, dhe Wynne Lee, 23, u arrestua në shtëpinë e tyre në Costa Mesa, Orange County.

Ata pritet të akuzohen për vrasje, tha policia.

“Ndërsa këto arrestime nuk do të lehtësojnë dhimbjen e humbjes së fëmijës së një nëne, shpresa ime është që familja Leos të ketë një qetësi shpirtërore,” tha në deklaratë Komisioneri Amanda Ray, i California Highëay Patrol (CHP).

Aiden Leos ishte ulur në pjesën e pasme të automjetit të nënës së tij më 21 maj kur ndodhi incidenti që pati fund tragjik.

Një plumb u shkrep në drejtim të makinës ku ishte 6 vje♪5ari duke e lënë të vdekur  menjëherë.

“Ata i morën jetën djalit tim”, tha Joanna Cloonan për ABC Neës muajin e kaluar. “Ai ishte dhe ishte i sjellshëm dhe ishte i çmuar, dhe ata e vranë  pa ndonjë arsye”.

Policia ka falënderuar komunitetin e Kalifornisë Jugore për ndihmesën që ata bënë oër të japur të dyshuarit.

Një faqe në internet është krijuar gjithashtu për të ndihmuar në mbledhjen e parave për  zonjën Cloonan dhe ajo ka marrë më shumë se 340,000 dollarë (240,500 £) nga donacionet.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button