BotaLajmet e fundit

Sulm me thikë në një qytet të Gjermanisë, tre të vdekur e gjashtë të lënduar

Tre njerëz u vranë dhe gjashtë të tjerë u lënduan të premten, në një sulm me thikë në qytetin gjerman të Ëuerzburg, njoftoi Gazeta Bild, duke shtuar se policia kishte ndaluar autorin e dyshuar me një të shtënë në këmbë.

Sipas medieve të huaja, policia tha se ata kishin arrestuar një të dyshuar pas “një operacioni të madh”, në të cilin u mbyllën pjesë të qendrës së qytetit.

“Ne kemi arrestuar një të dyshuar”, tha policia e Franconisë së Ulët në Tëitter.

“Nuk ka indikacione për një të dyshuar të dytë. Nuk ka asnjë rrezik për popullatën”, thuhej më tej në deklaratë.

Ëuerzburg është një qytet me rreth 130 mijë banorë në jug-lindje të Frankfurtit.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button