BotaLajmet e fundit

Sulm me armë në New York, 30-vjeçari nxjerr armën dhe qëllon mbi njerëzit, 5 të plagosur

Policia e New York bën me dije se të paktën pesë persona janë plagosur në Manhattan.

Policët ishin në afërsi të vendit ku ndodhi incidenti, kur panë sulmuesin duke shtënë dhe qëlluar katër persona rreth orës 4 të mëngjesit.

Aty reaguan duke qëlluar të dyshuarin një burrë rreth të 30-ve. Ai u dërgua menjëherë në spitalin e Harlemit, por plagët e tij është bërë e ditur se nuk i rrezikojnë jetën. Sipas dëshmitarëve, një grup qytetarësh po ecnin rrugës kur një burrë u ndal para tyre dhe filloi të shtie mbi ta.

Ndërkohë të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button