BotaLajmet e fundit

Merkeli do të vizitojë Anglinë

Kancelarja gjermane Angela Merkel, do të takohet me kryeministrin e Anglisë, Boris Johnson, javën e ardhshme për të diskutuar mbi pandeminë dhe tema të tjera.

Një zëdhënës i Doëning Street thotë: “Kancelarja gjermane Angela Merkel do të vizitojë Mbretërinë e Bashkuar me 2 korrik. Ky do të jetë një shans për të diskutuar një sërë çështjesh, duke përfshirë thellimin e marrëdhënies Angli-Gjermani dhe reagimin global ndaj pandemisë së koronavirusit”.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button