BotaLajmet e fundit

Maqedonia e Veriut falënderon Kinën për donacionin e 500 mijë vaksinave kundër COVID-19

Në Maqedoninë e Veriut kanë arritur 500 mjë doza të vaksinave anti COVID nga kompania kineze “Sinovac”.

Ministria e Shëndetësisë ka falënderuar Kinën dhe ambasadorin e këtij shteti në Maqedoninë e Veriut, Giang Ljuo, për këto vaksina.

“Falë dërgesës së sotme të vaksinave, tashmë gjatë javës tjetër procesi i vaksinimit në territorin e të gjithë vendit do të përshpejtohet ndjeshëm”, thuhet në njoftimin e MSH-së.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button