BotaLajmet e fundit

Koreja e Veriut lëshon dy raketa balistike, konfirmon ushtria jugkoreane

Koreja e Veriut ka lëshuar dy raketa balistike nga ishujt e saj jugorë, ka konfirmuar Ushtria e Koresë së Jugut.

Japonia ka raportuar po ashtu për ndezjen e një objekti, që mund të ketë qenë raketë balistike, raporton BBC.

Kryeministri  japan, Yoshihide Suga, e ka quajtur këtë veprim “mizor”, duke thënë se me të kërcënohet paqja dhe siguria e rajonit.

Ky është testi i dytë i Koresë së Veriut brenda një jave

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button