BotaLajmet e fundit

Kinë, rritet numri i të vdekurve në tunel

Shpëtuesit kanë gjetur trupat e 10 punëtorëve të tjerë të cilët ishin bllokuar në një tunel të përmbytur në autostradë në qytetin jugor kinez të Zhuhai javën e kaluar, duke e çuar numrin e të vdekurve në 13, njoftoi media shtetërore të mërkurën vonë, shkruan Reuters.

Shpëtuesit nuk kanë qenë në gjendje të kenë kontakte me një punëtor të mbetur të bllokuar në tunel, njoftoi Televizioni Qendror i Kinës. Puna e shpëtimit po vazhdon.

Më 15 korrik, uji papritmas doli në tunelin Shijingshan, i cili po ndërtohet nën një rezervuar, duke bllokuar 14 punëtorë më shumë se një kilometër nga hyrja.

Aksidenti ishte i dyti në tunel që nga marsi, kur një mur i shembur vrau dy punëtorë.

Tuneli është pjesë e një autostradë kryesore në Zhuhai në provincën Guangdong, që lidh qytetin bregdetar me një urë me Macau dhe Hong Kong fqinjë.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button