BotaLajmet e fundit

Gjashtë fakte që nuk i keni ditur për Barack Obaman

Presidenti Barak Obama është cilësuar si një personalitet aspak i zakonshëm.

Gjeni 6 fakte që nuk i keni ditur për ish-presidentin amerikan Barck Obama.

1. Ai ka fituar një çmim “Grammy” në vitin 2006 për versionin audio të librit të tij me kujtime, “Dreams for my father”.

2. Ai ka një palë doreza boksi të kuqe me autografin e Muhammad Ali.

3. Ai ka ngrënë mish qeni, mish gjarpri dhe karkaleca të pjekur, kur jetonte në Indonezi.

4. Ai i kishte premtuar Michelle-s se do ta linte duhanin përpara se të kandidonte për President, por s’e bëri një gjë të tillë.

5. Në vitin 1996 ai ishte i pranishëm në festën e beqarisë së të fejuarit të motrës së tij, por u largua nga festa, kur aty mbërriti një striptiste.

6. Ai mban një statujë të vogël të shenjtës Mari me Krishtin fëmijë dhe një byzylyk që i përkiste një ushtari në Irak, për fat të mbarë./Metro

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button