BotaLajmet e fundit

Dënohen mjekët zviceranë që bënë thirrje për mosvaksinim

Kantoni i Bernës ka marrë masa kundër dy mjekëve që kanë folur publikisht kundër vaksinimit anti-Covid dhe duke u bërë thirrje pacientëve të tyre që të mos marrin injeksione.

Detajet e rasteve dhe dënimeve të vendosura nuk u zbuluan, por autoritetet theksuan se profesionistët mjekësorë që kundërshtojnë me zë vaksinimin përbëjnë një rrezik për shëndetin publik, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Kantoni po heton gjithashtu raste të tjera të ngjashme, njëra prej të cilave ka të bëjë me një kirurg dhe mjek sportiv, i cili kishte nisur një apel publik për njerëzit që të kundërshtonin testet e shqyrtimit dhe mbajtjen e një maske mbrojtëse.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button