Bota

Sondazhi i fundit për zgjedhjet në Gjermani – kush kryeson një ditë para zgjedhjeve për pasardhësin e Merkelit?

Zgjedhjet në Gjermani janë shumë afër, me sondazhet e fundit që vënë dy partitë kryesore që luftojnë për të dalë…

Read More »

Zvicra shton disa shtete në listën e rrezikut

Sekretariati Shtetëror për Migracionin (SEM) ka përditësuar sot listën e vendeve me rrezik, në marrëveshje me vendet e tjera të…

Read More »

Mbetjet e një njeriu të zhdukur gjatë uraganit Ida u gjetën në një aligator 200 kilogramë

Një mjek nga Luiziana identifikoi mbetjet e gjetura në një aligator që peshonte rreth 220 kilogramë dhe përcaktoi se ishte…

Read More »

Pas lirimit të shefes kineze të “Huawei” nga ana e Kanadasë, edhe Kina liron dy kanadezë

Dy shtetas kanadezë janë liruar nga paraburgimi kinez dhe po fluturojnë për në shtëpi në Kanada, ka njoftuar kryeministri Justin…

Read More »

Bideni reagon për dëbimet me kuaj: E tmerrshme, do ta paguajnë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka thënë se dikush do të paguajë pas përhapjes së fotografive ku agjentët…

Read More »
Back to top button