Lajmet e fundit

Lajmet, informacionet e fundit nga vendi, rajoni dhe bota. Informohu i pari. Arena Mediale është një Arenë informative, çdo herë me lajme të fundit.

Edi Rama në Prishtinë, Kurti e pret me ceremoni shtetërore

Kryeministri shqiptar Edi Rama është pritur me ceremoni shtetërore nga kreu i ekzekutivit kosovar Albin Kurti, raporton Ekonomia Online. Të…

Read More »

Bllokohen rrugët në Prishtinë, shkak vizita e Edi Ramës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta presë me ceremoni shtetërore në  Prishtinë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, si dhe…

Read More »

Haradinaj me plan konkret, premton 500 euro për çdo fëmijë që lind dhe po aq për mbulim të ceremonive të vdekjeve

Nga 500 euro për çdo lindje ka premtuar kandidati i AAK-së për Prishtinën, Daut Haradinaj. Ai ka premtuar një ndihmë…

Read More »

Nga sot brenda lokaleve vetëm me certifikatë vaksinimi ose test negativ

Nga sot, sektorit të gastronomisë në Kosovë do t’i lejohet shfrytëzimi i hapësirave të brendshme, por me kusht që klientët…

Read More »

Kjo është agjenda e Edi Ramës në Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Rama do të pritet me ceremoni…

Read More »
Back to top button