Lajmet e fundit

Lajmet, informacionet e fundit nga vendi, rajoni dhe bota. Informohu i pari. Arena Mediale është një Arenë informative, çdo herë me lajme të fundit.

Fillon periudha e votimit për votuesit jashtë Kosovës nga komuna e Dragashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton të gjithë votuesit e regjistruar nga jashtë Kosovës për Zgjedhjet në Komunën e Dragashit se…

Read More »

Historia e shqiptarit nga Kosova që dashurohet me vajzën ruse

Kosova dhe Rusia si dy vende nuk kanë marrëdhënie të mira mes vete. Por, kjo nuk i ka penguar dy…

Read More »

Ambasadori shqiptar pret zbatimin e marrëveshjeve: Hekurudha Durrës-Prishtinë lajm shumë i madh

Trembëdhjetë marrëveshjet që u nënshkruan ndërmjet Kosovës e Shqipërisë duhet të zbatohen, tha ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Qemail Minxhozi…

Read More »

Kosova me 335 raste aktive me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se në…

Read More »

Mjekja nga Afrika e Jugut thotë se pacientët me variantin Omicron kanë simptoma “shumë të lehta”

Një mjeke nga Afrika e Jugut, e cila ishte një nga të parat që dyshoi për një lloj tjetër të…

Read More »
Back to top button