Sport

Lajme të këqija për kombëtaren e Italisë, mesfushori kryesor lëndohet në gju

Marco Verratti mori një dëmtim të ligamentit të gjurit në stërvitje me Paris Saint-Germain dhe do të duhet ekzaminime të mëtejshme.

Një deklaratë e lëshuar nga klubi francez konfirmoi lëndimin e tij gjatë një seance trajnimi, përcjell GazetaBlic.

Verratti ka mavijosje në gjurin e djathtë me distension të ligamentit anësor të brendshëm.

Kërkohen më shumë teste dhe një ekzaminim më i thellë do të jepet brenda 48 orësh.

Kjo ngre shqetësime të mëtejshme për Verrattin, i cili pritet të jetë një figurë kryesore në skuadrën e Italisë Euro 2020 muajin e ardhshëm.

Related Articles

Back to top button