Day: October 13, 2021

Gashi: Arben Vitia në 95% të kohës sonte ka lexu çka i ka shkru partia
Lajmet e fundit

Gashi: Arben Vitia në 95% të kohës sonte ka lexu çka i ka shkru partia

Analisti Dardan Gashi tha sonte në Debat Plus se kandidati i VV’së, Arben Vitia ka lexuar në të shumtën e…
Krasniqi viziton babanë e Thaçit: Dielli do të lind përsëri
Lajmet e fundit

Krasniqi viziton babanë e Thaçit: Dielli do të lind përsëri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vizituar babanë e ish presidentit, Hashim Thaçi. Krasniqi tha se në…
Talebanët kërkojnë heqjen e sanksioneve nga ShBA-ja dhe BE-ja
Bota

Talebanët kërkojnë heqjen e sanksioneve nga ShBA-ja dhe BE-ja

Qeveria e udhëhequr nga talebanët në Afganistan i ka kërkuar Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian të heqin…
Ish-ambasadori i Holandës i reagon Borellit: Përsëri BE-ja tregoi paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën
Bota

Ish-ambasadori i Holandës i reagon Borellit: Përsëri BE-ja tregoi paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme…
BE-ja pritet të sjell kufizime të reja të shpejtësisë në të gjitha shtetet e Unionit
Auto

BE-ja pritet të sjell kufizime të reja të shpejtësisë në të gjitha shtetet e Unionit

Bashkimi Evropian ka dështuar në planin e saj për ta bërë transportin rrugor dukshëm më të sigurt, kështu që futja…
Back to top button