Day: October 6, 2021

Tesla duhet t’ia paguajë ish-punëtorit 130 milionë dollarë
Auto

Tesla duhet t’ia paguajë ish-punëtorit 130 milionë dollarë

Një gjykatës federal amerikan urdhëroi të hënën Tesla Inc. të paguajë më shumë se 130 milionë dollarë dëmshpërblim ndaj ish-punëtorit…
Abrashi: Ka një hezitim nga ShBA-ja për t’i takuar liderët shtetërorë të Kosovës
Lajmet e fundit

Abrashi: Ka një hezitim nga ShBA-ja për t’i takuar liderët shtetërorë të Kosovës

Hulumtuesi nga Demokracy Plus, Emir Abrashi thotë se raportet e Kosovës me Amerikën nuk janë në periudhën më të mirë…
Shqipëri, 9 viktima dhe 572 raste të reja me Covid-19
Lajmet e fundit

Shqipëri, 9 viktima dhe 572 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 9 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Shqipëri. Nga…
​Kurti takon Borrell: Reciprociteti do të jetë parimi mbi të cilin bazohen veprimet e Kosovës
Lajmet e fundit

​Kurti takon Borrell: Reciprociteti do të jetë parimi mbi të cilin bazohen veprimet e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas sesioneve plenare të Samitit BE-Ballkani Perëndimor sot në Brdo të Sllovenisë, takoi shefin e…
Back to top button