Day: October 3, 2021

Qendron Kastrati paralajmëron kallëzim penal ndaj “ministrit më arrogant”
Lajmet e fundit

Qendron Kastrati paralajmëron kallëzim penal ndaj “ministrit më arrogant”

Kryetari aktual i Kamenicës, i cili është në garë për të rimarrë pushtetin në këtë komunë, Qëndron Kastrati, ka njoftuar…
Limaj: Kurti po kthen Kosovën në vitin 2011 me marrëveshje të këqija
Lajmet e fundit

Limaj: Kurti po kthen Kosovën në vitin 2011 me marrëveshje të këqija

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka komentuar marrëveshjen për targa të arritur në Bruksel, mes Kosovës dhe Serbisë. Ai…
Gashi: VV-ja nuk kandidatë atraktivë pothuajse kurrkund
Lajmet e fundit

Gashi: VV-ja nuk kandidatë atraktivë pothuajse kurrkund

Analisti Dardan Gash ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje s’ka kandidatë të denjë për fitore nëpër komuna. Sipas Gashit, për zgjedhjet…
Duda Balje thotë se është kundër mendimeve radikale të femrave
Lajmet e fundit

Duda Balje thotë se është kundër mendimeve radikale të femrave

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, e ftuar në “Robi plaket kur don vet”, ka folur për jetën e…
Phillips: Kosova u vonua me reciprocitetin, Serbia duhet të ndalojë së kërkuari trajtim special
Lajmet e fundit

Phillips: Kosova u vonua me reciprocitetin, Serbia duhet të ndalojë së kërkuari trajtim special

Të shtunën, më 2 tetor, janë zhbllokuar dy pikat kufitare, Jarinjë dhe Bërnjak, të cilat lidhin Kosovën dhe Serbinë. Në…
Back to top button