Day: September 21, 2021

Tensionet për targat, Basha: Gjuha kërcënuese e Serbisë i përket të shkuarës, Kosova e pavarur
Lajmet e fundit

Tensionet për targat, Basha: Gjuha kërcënuese e Serbisë i përket të shkuarës, Kosova e pavarur

Kryedemokrati Lulzim Basha ka komentuar tensionet mes Serbisë dhe Kosovës, pasi kjo e fundit vendosi të ndalojë në territorin e…
Kurti: Reciprociteti ndaj targave të Serbisë nuk është provokues dhe as diskriminues
Lajmet e fundit

Kurti: Reciprociteti ndaj targave të Serbisë nuk është provokues dhe as diskriminues

Kreu i Qeverisë Albin Kurti, ka folur serish rreth vendosjes së reciprocitetit ndaj targave të Serbisë. Në Twitter ka shkruar…
Latifi thotë se zhvillimet në veri tregojnë se Kurti nuk është i interesuar ta përshpejtojë dialogun
Lajmet e fundit

Latifi thotë se zhvillimet në veri tregojnë se Kurti nuk është i interesuar ta përshpejtojë dialogun

Profesori universitar, Blerim Latifi, njëherësh edhe njohës i rrethanave politike, ka vlerësuar se emëruesi i përbashkët i vendimit të kryeministrit…
Policia demanton mediat serbe: Në aksionin në veri janë vetëm zyrtarët policorë
Lajmet e fundit

Policia demanton mediat serbe: Në aksionin në veri janë vetëm zyrtarët policorë

Policia e Kosovës (PK) përmes një komunikate për media ka sqaruar se në aksionin në veri janë të inkuadruar vetëm…
Gorani për tensionet Kosovë-Serbi: Jo çdo vendim i drejtë, është edhe i dobishëm
Lajmet e fundit

Gorani për tensionet Kosovë-Serbi: Jo çdo vendim i drejtë, është edhe i dobishëm

Analisti Dukagjin Gorani ka folur për vendimin e qeverisë së Kosovës për zbatimin e reciprocitetit për targat me Serbinë. Gorani…
Back to top button