Day: September 17, 2021

Kurti: Fitores së shkurtit t’ia bashkangjesim atë të tetorit komunë për komunë
Lajmet e fundit

Kurti: Fitores së shkurtit t’ia bashkangjesim atë të tetorit komunë për komunë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka hapur fushatën për zgjedhjet lokale të 17 tetorit përmes një video-mesazhi. Me pamje…
Gorani: VV-ja e ka zhdukur dallimin mes kriminelit dhe kundërshtarit politik
Lajmet e fundit

Gorani: VV-ja e ka zhdukur dallimin mes kriminelit dhe kundërshtarit politik

Analisti Dukagjin Gorani thotë se Vetëvendosje ka zhdukur dallimin në mes të kriminelit dhe kundërshtarit politik. “Tregimi i Vetëvendosjes ka…
Dikur VV-ja merrej me tema të mëdha, tash është bërë si partitë e tjera
Lajmet e fundit

Dikur VV-ja merrej me tema të mëdha, tash është bërë si partitë e tjera

Profesori universitar, Blerim Latifi, njëherësh edhe njohës i rrethanave politike, ka vlerësuar se subjekti politik në udhëheqje të pushtetit qendror,…
Escobar: Tema më urgjente që do ta shtynte përpara dialogun është çështja e të pagjeturve
Lajmet e fundit

Escobar: Tema më urgjente që do ta shtynte përpara dialogun është çështja e të pagjeturve

Zëvendësndihmës Sekretari për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se…
Aksident i rëndë në rrugën Prizren- Reqan, disa persona të lënduar rëndë
Lajmet e fundit

Aksident i rëndë në rrugën Prizren- Reqan, disa persona të lënduar rëndë

Para pak minutash ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në rrugën Prizren- Reqan. Sipas informacioneve, disa persona kanë pësuar…
Back to top button