Day: September 15, 2021

Cilat vetura konsumojnë më shumë dhe cilat më pak se të dhënat e fabrikës?
Auto

Cilat vetura konsumojnë më shumë dhe cilat më pak se të dhënat e fabrikës?

Veturat e testuara nga WhatCar kishin një mesatare prej 6.3 për qind rezultate më të këqija sesa në testin zyrtar…
Shtrenjtimi i hekurit dëmtoi buxhetin e komunave
Lajmet e fundit

Shtrenjtimi i hekurit dëmtoi buxhetin e komunave

Bujqit në Kosovë nuk kanë mundur të përfitojnë sera për kultivimin e perimeve në ketë sezon. Çmimi i hekurit në…
BE ndan 14.2 miliardë euro për Kosovën, Turqinë dhe vendet e Ballkanit Perëndimor
Lajmet e fundit

BE ndan 14.2 miliardë euro për Kosovën, Turqinë dhe vendet e Ballkanit Perëndimor

Parlamenti Europian ka miratuar Rregulloren për Themelimin e IPA-së III nga e cila vendet e Ballkanit Perëndimor dhe Turqia do…
Aleatët e Navalny thirrje rusëve të mos votojnë Putin në zgjedhjet e kësaj jave
Bota

Aleatët e Navalny thirrje rusëve të mos votojnë Putin në zgjedhjet e kësaj jave

Teksa pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare në Rusi ato kanë të ngjarë të jenë më pak të lira…
“Drenica lind edhe dylbera”, Drenasi mbushet me grafite
Lajmet e fundit

“Drenica lind edhe dylbera”, Drenasi mbushet me grafite

Muret e hapësirave publike të Drenasit u mbuluan sonte me mbishkrime të cilat targetojnë dhunën e shumëfishtë e të vazhdueshme…
Back to top button