Day: September 4, 2021

“Na këpute shpirtin, na ike e shkove në parajsë”, 34-vjeçari vdes nga Covid-19
Lajmet e fundit

“Na këpute shpirtin, na ike e shkove në parajsë”, 34-vjeçari vdes nga Covid-19

Një person në moshën 34-vjeçare nga fshati Gramaqel i Komunës së Deçanit ka vdekur si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi.…
Coronavirusi në Shqipëri: 4 të vdekur dhe 984 raste të reja në 24 orë
Lajmet e fundit

Coronavirusi në Shqipëri: 4 të vdekur dhe 984 raste të reja në 24 orë

Katër persona të tjerë kanë humbur jetën në Shqipëri si pasojë e pandemisë së coronavirusit. Ministria e Shëndetësisë njofton se…
Ekspertët zviceranë: Mos i fajësoni kosovarët për përhapjen e virusit
Lajmet e fundit

Ekspertët zviceranë: Mos i fajësoni kosovarët për përhapjen e virusit

Dina Wyler, drejtoreshë e Fondacionit kundër Racizmit dhe Antisemitizmit thotë se urrejtja, ksenofobia dhe racizmi nuk mund të justifikohen asnjëherë.…
I jepet lamtumira e fundit 28-vjeçares nga Vushtrria që vdiq nga Covid-19
Lajmet e fundit

I jepet lamtumira e fundit 28-vjeçares nga Vushtrria që vdiq nga Covid-19

I është dhënë lamtumira e fundit 28-vjeçares, Liberta Selaci nga Vushtrria e cila ndërroi jetë mbrëmë nga COVID-19. Ceremonia e…
Arratisja e të burgosurit, suspendohet mbikëqyrësin e Institutit të Psikiatrisë Forenzike
Lajmet e fundit

Arratisja e të burgosurit, suspendohet mbikëqyrësin e Institutit të Psikiatrisë Forenzike

Sot gjatë ditës është arritur një i burgosur nga Instituti i Psikiatrisë Forenzike. Lidhur me këtë rast, Shërbimi Korrektues i…
Back to top button