Month: August 2021

Çitaku: Kosova po abstenon nga politika e jashtme
Lajmet e fundit

Çitaku: Kosova po abstenon nga politika e jashtme

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se Kosova ka abstenim në qeverisje dhe në politikë të…
AGK-ja dënon bojkotin dhe linçimin ndaj portali “Jepi Zë” nga ana e Vetëvendosjes në Mitrovicë
Lajmet e fundit

AGK-ja dënon bojkotin dhe linçimin ndaj portali “Jepi Zë” nga ana e Vetëvendosjes në Mitrovicë

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) reagon ashpër kundër një deklarate të partisë politike, Vetëvendosje, dega në Mitrovicë nëpërmjet së…
Nikaj: Kosova nga sot ka abstenuar nga marrja me politikë të jashtme
Lajmet e fundit

Nikaj: Kosova nga sot ka abstenuar nga marrja me politikë të jashtme

Kosova momentalisht nuk ka politikë të jashtme, sipas Sekretarit për Marrëdhënie me Jashtë dhe anëtarit të kryesisë së Partisë Demokratike…
Hamiti: Qeveria Kurti më e papërgatitura dhe më e pazonja në politikën e jashtme
Lajmet e fundit

Hamiti: Qeveria Kurti më e papërgatitura dhe më e pazonja në politikën e jashtme

Ish-ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe Muhamet Hamiti, e ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti, për…
Back to top button