Day: July 28, 2021

Raporti i OSBE/ODIHR, Basha: Të ndëshkohen autorët e masakrës zgjedhore
Lajmet e fundit

Raporti i OSBE/ODIHR, Basha: Të ndëshkohen autorët e masakrës zgjedhore

“25 prilli ishte një masakër zgjedhore!”, u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në reagim të raportit final…
Policia në Gjilan largon nga trafiku rrugor motoçikletat pa regjistrim
Lajmet e fundit

Policia në Gjilan largon nga trafiku rrugor motoçikletat pa regjistrim

Policia e Kosovës ka vazhduar sot me ndërmarrjen e masave dhe veprimeve policore në zbatim të planit operativ “Siguria në…
Hasani: BE dhe SHBA mund të kërkojnë pauzë në dialog, kjo i konvenon Serbisë
Lajmet e fundit

Hasani: BE dhe SHBA mund të kërkojnë pauzë në dialog, kjo i konvenon Serbisë

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se me këtë qasje të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Serbisë…
“Ky është një hap i madh”, Vuçiq publikon foton me Ramën dhe Zaev
Lajmet e fundit

“Ky është një hap i madh”, Vuçiq publikon foton me Ramën dhe Zaev

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka publikuar në Instagram një foto nga takimi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe…
Haziri për opozitarizmin e LDK-së: Roli i ynë dallon sikur nata me ditë
Lajmet e fundit

Haziri për opozitarizmin e LDK-së: Roli i ynë dallon sikur nata me ditë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se kjo si opozitë nuk janë me asnjërën palë, duke thënë se roli…
Back to top button