Month: January 2021

Signal, Telegram dhe WhatsApp: Cili aplikacion komunikimi është më i sigurtë
Life Style

Signal, Telegram dhe WhatsApp: Cili aplikacion komunikimi është më i sigurtë

Nëse jeni në udhëkryq zgjedhjeje mes Signal, Telegram dhw WhatsApp, ne ju themi të mos shpërdorni kohë më tepër dhe…
Europol shkatërron një rrjet të krimit kibernetik
Life Style

Europol shkatërron një rrjet të krimit kibernetik

Hetuesit ndërkombëtar kanë shkatërruar një nga softuerët më të rrezikshëm në botë që përdorej për të hakuar rrjete kompjuterike. Infrastruktura…
Si të përgatisni Hamburger lehtë në shtëpi
Pjata Kryesore

Si të përgatisni Hamburger lehtë në shtëpi

Kjo është receta me e thjeshte për përgatitjen e hamburger. Hamburger Prep Time15 mins Cook Time15 mins Total Time30 mins…
Një bot në Telegram shet numrat e telefonëve të përdoruesve të Facebook
Life Style

Një bot në Telegram shet numrat e telefonëve të përdoruesve të Facebook

Një entitet i pa identifikuar ka fituar akses të plotë mbi databazën e numrave të telefonit të përdoruesve të Facebook…
Luleshtrydhe me çokollatë
Ëmbëlsira

Luleshtrydhe me çokollatë

Luleshtrydhe me çokollatë për një pasdite të shijshme. Të dy përbërësit shkojnë shumë me njëri tjetrin, prandaj ju sugjerojmë ta…
Back to top button