Month: October 2020

Panna Cotta me luleshtrydhe – Versioni light i ëmbëlsirës italiane
Ëmbëlsira

Panna Cotta me luleshtrydhe – Versioni light i ëmbëlsirës italiane

Version i lehtë i ëmbëlsirës italiane panna cotta. Kësaj radhe e kemi shoqëruar me luleshtrydhe. Panna Cotta me luleshtrydhe Prep…
Qepë të skuqura me miell për një antipastë të shijshme
Anti Pasta

Qepë të skuqura me miell për një antipastë të shijshme

Do të shikojmë si të gatuajmë rrathë qepe të skuqur me miell në mënyrë të përsosur. Qepa konsiderohet nga mjekësia…
Semifreddo me çokollatë
Ëmbëlsira

Semifreddo me çokollatë

Ju rekomandojmë një recetë të thjeshtë dhe të shijshme. Semifreddo me çokollatë përgatitur me çokollatë të bardhe pak çokollatë të…
Pengjire korçare – Një mrekulli e kuzhinës shqiptare
Ëmbëlsira

Pengjire korçare – Një mrekulli e kuzhinës shqiptare

Pengjire korçare me sherbet e përgatitur në mënyre shumë të lehtë. Pengjire Prep Time20 mins Cook Time40 mins Total Time1…
Qofte me spinaq dhe rikota
Anti Pasta

Qofte me spinaq dhe rikota

Një recete nga veriu i Italisë, qofte me spinaq dhe rikota. Spinaqi është një perime me ngjyrë të theksuar të…
Back to top button