Month: April 2020

Patate në tavë me djathë
Pjata Kryesore

Patate në tavë me djathë

Patate në tavë me djathë të pjekura në furrë janë një variant vërtet i shijshëm, e përgatitur me pak përbërës…
Peshk në skarë
Pjata Kryesore

Peshk në skarë

Si të gatuajmë peshk në skarë në mënyrë të përsosur? Shoqëruar me disa perime mund të kthehet mënyra juaj e…
Sallatë jeshile me ullinj dhe djathë
Pjata Kryesore

Sallatë jeshile me ullinj dhe djathë

Një sallatë jeshile me ullinj dhe djathë e përgatitur në fare pak minuta, jo vetëm për të shijuar diçka të…
Oktapod me patate
Pjata Kryesore

Oktapod me patate

Një nga kombinimet e pjatave tepër të shijshme. Oktapod me patate mund të jetë një meze ku të shoqëroni një…
Si të gatuajmë krem bizele
Pjata të para

Si të gatuajmë krem bizele

Krem bizele është një pjatë e parë shumë e shijshme dhe shije delikate. Kjo supë krem bizele mund të përgatitet…
Back to top button